Biblická potopa v údolí Vltavy

16. 04. 2019 20:40:55
Uvědomuji si, že přinášet další důkazy pravdivosti biblického příběhu o Potopě je nošením dříví do lesa. V USA se však podobnými tématy pár pisálků slušně živí, proč to tedy nezkusit? Má neznalost geologie zde bude spíše výhodou.

Podle Pavla Kábrta je biblická Potopa nejlépe zdokumentovanou a prokazatelnou událostí v celých lidských dějinách. Důkazů biblické Potopy jsou miliardy (zde) a nemusíme za nimi cestovat do vzdálených krajin. Všímavý a přemýšlející člověk může, ba musí důkazy Potopy vidět všude kolem sebe.

Nejznámější česká řeka Vltava protéká v oblasti Prahy - Sedlec poměrně úzkým korytem lemovaným z obou stran rozeklaným skalním masivem. Stejně jako Grand Canyon v Arizoně vytvořily tuto geologickou strukturu ustupující vody biblické Potopy roku 2349 př. n. l.

V sedleckém úseku Vltavy probíhají v současnosti práce zajištující lepší splavnost řeky. Za dnes panujících podmínek se totiž řečiště Vltavy postupně zanáší a je třeba jej za pomoci speciálního ponorného stroje čistit od usazenin. Zejména povodně v letech 2002 a 2013 přinesly značné množství materiálu v podobě štěrku a oblázků. Místo aby Vltava po miliony a miliony let postupně (pomalu) prohlubovala své koryto, jak nám tvrdí sekulárně ateistická geologie, pozorujeme naopak zvyšování úrovně jejího dna.

Okolní krajina nad sedleckým kaňonem je naopak dosti plochá. Tvoří ji vrstvené sedimenty, které přinesla potopa a horizontálně rozprostřela po velké ploše tehdejšího mořského dna. Tlakem vody došlo k rychlému zpevnění usazenin, ve kterých ustupující voda mocným proudem vymlela dnešní říční koryto.

Údolí Vltavy má u Sedlce tvar písmene U. Na okolních skalách však v pravidelných odstupech pozorujeme mělké rýhy tvaru V kolmé na tok řeky. Tyto rýhy nepochybně vymlely poslední zbytky vod stékající z ploché krajiny do nově vytvořeného říčního koryta, odpovídá tomu jejich tvar i velikost.

V Roztokách, jen několik kilometrů od Sedlce, se do Vltavy vlévá Únětický potok. Ten protéká Tichým údolím sevřeným podobně jako Vltava vysokými skalami, přičemž údolí potoka je prakticky stejně hluboké jako to vltavské. Jak je možné, že mělký potok vytvořil údolí téže hloubky jako mohutná řeka? Kreacionista odpověď zná, udělala to biblická Potopa. Evolucionista se zmůže jen na hromadu prázdných slov a obvyklé mlžení.

Pod vrcholem jižní strany Tichého údolí se hojně vyskytují oblázky, které kdysi v minulosti musela ohladit tekoucí voda. Tato dnes suchá, téměř stepní stanoviště občas navštěvuji v rámci mykologického průzkumu a ani zde jsem stopy Potopy nemohl přehlédnout.

Popisná geologie rozlišuje tři základní typy hornin – vyvřelé, usazeniny a horniny přeměněné. Současnou geologickou tvář Země formovala Potopa, všechny známé horniny jsou důsledkem celosvětové katastrofy nebývalých rozměrů. Při Potopě vznikaly mocné vrstvy usazenin, přitom usazeniny jsou velmi často překryty horninami vyvřelými – sopečná činnost při potopě byla velmi intenzivní. Přeměněné horniny formoval vysoký tlak a teplota hluboko v zemském plášti a jen při Potopě mohly být vyzdviženy na povrch. O nepředstavitelně monumentálním rozsahu v bibli popsané celosvětové katastrofy svědčí skutečnost, že z původních předpotopních hornin se nezachovalo prakticky nic. Celý zemský povrch semlela Potopa, erodovaný materiál odnesla tisíce kilometrů daleko, pečlivě roztřídila mořské fosilie, rozlámala kontinenty, za intenzívní sopečné činnosti mořské dno i pevnina klesaly a zase se zdvíhaly. Nenacházíme-li dnes žádné pozůstatky předpotopního světa, i to je důkazem obrovských sil formujících naši planetu během Potopy. Hallelujah!

Autor: Karel Tejkal | úterý 16.4.2019 20:40 | karma článku: 13.37 | přečteno: 447x

Další články blogera

Karel Tejkal

Uveďme kosmologii na pravou víru

V půlnočním království žije kreacionista Vendelín Dobrotivý. Jeho koníčkem je kosmologie. Poté, co vrchní inkvizitor vyobcoval téměř všechny heretiky, stal se Vendelín Dobrotivý v půlnočním království zásadní vědeckou autoritou.

22.5.2019 v 16:21 | Karma článku: 9.00 | Přečteno: 323 | Diskuse

Karel Tejkal

Setkávání s křesťany

Kdybychom všichni druhým činili dobro, nakonec se naše cesty protnou. A pomalu, postupně, poznenáhlu se utvoří ona kultura setkávání, které máme tolik zapotřebí. (František)

11.5.2019 v 19:13 | Karma článku: 10.39 | Přečteno: 337 | Diskuse

Karel Tejkal

Až počítač uvěří v boha

Bez nadpřirozené duše jsou lidé spoutáni zákony fyziky. Jsme tím redukováni na automaty a důsledky toho jsou nesmírné.

11.4.2019 v 21:49 | Karma článku: 12.05 | Přečteno: 368 | Diskuse

Další články z rubriky Věda

Libor Čermák

Včera se objevil první anglický obrazec v obilí roku 2019

Ale to neznamená, že se od podzimu do jara na tomto záhadologickém poli nedělo nic. I v této době se nové obrazce objevovaly. Ve sněhu, ledu a trávě. Pojďte se seznámit s mými interpretacemi těchto nejnovějších obrazců.

23.5.2019 v 12:00 | Karma článku: 17.15 | Přečteno: 607 |

Dana Tenzler

Komu vděčíme za objev kofeinu?

Za kofein vděčíme především pilným sběračům na plantážích, kde se pěstují kávovníky. Látku “kofein” pro nás pro změnu objevil před 200 roky vědec, který má na kontě nejeden objev v oblasti chemie. Uhodnete jeho jméno?(délka 5 min)

23.5.2019 v 8:00 | Karma článku: 23.73 | Přečteno: 407 | Diskuse

Karel Tejkal

Uveďme kosmologii na pravou víru

V půlnočním království žije kreacionista Vendelín Dobrotivý. Jeho koníčkem je kosmologie. Poté, co vrchní inkvizitor vyobcoval téměř všechny heretiky, stal se Vendelín Dobrotivý v půlnočním království zásadní vědeckou autoritou.

22.5.2019 v 16:21 | Karma článku: 9.00 | Přečteno: 323 | Diskuse

Lukas Plachy

Střelba do vlastních řad: Živit se v IT poctivě? Nemožné...

Dnes není nejmenších pochyb o tom, jak báječně se informační technologie rozšířily mezi nás a do našich životů. Obdobně se v jisté báji radovali obyvatele Tróje nad jedním dřevěným koněm. A tím nemám na mysli počítačové viry.

21.5.2019 v 16:17 | Karma článku: 16.53 | Přečteno: 1219 | Diskuse

Zdenek Slanina

Problém zatím ještě pod obzorem: Oslabení ozónové vrstvy stratosférickou leteckou dopravou

Oslabování ozónové vrstvy utlumil Montreálský protokol. Ukazuje se ale, že pokud by měl nastat rozmach letecké dopravy ve stratosféře ve výškách kolem 20 km, mohly by tam uvolňované spaliny vést k oživení problémů s úbytkem ozónu.

21.5.2019 v 15:33 | Karma článku: 23.33 | Přečteno: 2700 |
Počet článků 37 Celková karma 11.20 Průměrná čtenost 676

Jsem agnostik. Nejsem militantní ateista. Možná přichází doba, kdy budou muset spojit síly rozumní lidé bez ohledu na konfesi. K takovému spojenectví se hlásím. Pilířem občanské společnosti musí zůstat sekularismus, na poli náboženství ať převládá široce pojatý ekumenismus. Současně však soudím, že agresivní propaganda některých náboženských vykladačů představuje pro společnost rozumných lidí reálné nebezpečí. Ve svém blogu se chci věnovat především problematice kreacionismu mladé Země.

Najdete na iDNES.cz