Kreacionista mě nemá rád

13. 01. 2019 0:05:56
Můj blog se někomu velmi nelíbí. Ten někdo (kreacionista) by mě rád umlčel. Ale nepřijde se mnou diskutovat, přestože – na rozdíl od něj – diskusi necenzuruji.

Copak nenabízím nic k diskusi?

Přesto jsou ale modré hvězdy ve spirálních galaxiích – včetně naší Mléčné dráhy – velmi hojné. To svědčí o tom, že tyto galaxie nemohou být staré ani jeden milión let.

Ve svém příspěvku Mladé stvoření, kreacionisté a ošklivá věda rozporuji tvrzení mající dokazovat údajné mládí Mléčné dráhy. Kreacionista se mnou však nediskutuje. Proč? Možná proto, že modré hvězdy ve spirálních galaxiích hojné jednoduše nejsou a lze to prokázat.

Jak mi kreacionista vysvětlí, proč různé vzorky uhlí, ropy a zemního plynu vykazují až o čtyři řády různý poměr četnosti atomů uhlíku 14C a 12C, když všechny měla vytvořit biblická potopa? (Paradox biblické potopy)

Nebo proč pravověrný kreacionista při výpočtech "populační statistiky" upřednostňuje sekulární data před hodnotami odvozenými z bible? (Exponenciálové)

Přímou diskusi kreacionista odmítá. Kreacionista diskusi nepotřebuje, jeho pohled na svět je totiž docela jednoduchý – co se líbí, je pravdivé, co se nelíbí, je evoluční blud. Diskusí netřeba.

Přesto však kreacionista nemá rád, když se o kreacionistických pravdách diskutuje bez něj, navíc se závěry, že kreacionistické pravdy pravdami ani tak moc nejsou, spíše naopak. Takové diskuse by kreacionista nejraději sprovodil ze světa.

8.1.2019 22:26 zveřejnil kreacionista velmi zvláštní informaci. Údajně obdržel (vyjadřuje se v množném čísle - jsme obdrželi) dotazníkový protokol ohledně dlouhodobého štvavého a urážlivého obsahu jistého blogera idnes vůči nám, kreacionistům. Šetření údajně probíhá v souvislosti s podezřením pro porušování zejména těchto zásad kodexu blogera idnes:

  • Bloger nesmí zveřejňovat informace nepravdivé, polopravdivé, neúplné nebo takové, jejichž pravdivost si nemohl dostatečně ověřit, zvláště pokud by mohly poškodit jiné osoby nebo skupiny osob, vyvolávat nebo eskalovat nenávistné nálady vůči jednotlivcům nebo skupinám osob.
  • Bloger nesmí propagovat ani vyjadřovat rasovou, národnostní, náboženskou ani jinou nesnášenlivost vůči jednotlivcům či skupinám osob, obzvlášť pak vůči menšinám. Svými články nesmí vyvolávat nebo eskalovat nenávistné nálady. Bloger nesmí propagovat násilí a agresivitu jako prostředek řešení konfliktů.
  • Nepřípustné je rovněž systematické obtěžování, urážení nebo zesměšňování jiných blogerů.

Bomba! Na první pohled to vypadá jakoby na mě někdo podal trestní oznámení. Nechci tuto možnost zcela vyloučit, v textu se však vyskytuje jedna zásadní podivnost.

Při založení blogu jsem se zavázal, že kodex blogera budu dodržovat. Zda se tak děje či neděje by měli posuzovat především administrátoři iDnes, ne žádná třetí strana včetně Policie ČR. Policie ČR má dbát na dodržování zákona, posuzování souladu mých textů s kodexem blogera je mimo její kompetence.

Uvědomuji si, že v dnešním překorektním světě může způsobovat problém, když fanatika nazvu fanatikem, hlupáka hlupákem apod. Administrátorů iDnes jsem se raději dotázal, zda mé články stanovená pravidla někde nepřekračují. Nechci se vzdávat ironie, která je vůči kreacionistům mladé Země na místě, přesto jsem byl připraven některé formulace případně zmírnit, budu-li na ně administrátorem iDnes upozorněn. Na mé dotazy administrátor iDnes odepsal: "Pokud by některý článek v souladu s kodexem nebyl, dozvěděl byste se to krátce po jeho zveřejnění od službu konajícího admina." A ještě mi popřál "dobrý boj".

Co dál?

Kreacionisty se zeptejte, jak to s policejním vyšetřováním vlastně myslel. Připomenu, že z diskuse na kreacionismus.cz jsem byl (a nejen já) vyhozen pod falešnou záminkou. Svatá válka se přece vede všemi prostředky. Chcete-li se pozajímat, kdo tady vlastně šíří nenávist, doporučuji již legendární Darwinovy darebáky nebo Pročpak jste, pane Kábrte, na evolucionisty tak naštván?

Ale jinak jsou na mě hodní. Kreacionista svou zprávu o policejním vyšetřování doplnil návrhem usnesení:

Výpady zmíněného blogera a diskutujích pod jeho články NEPOVAŽUJEME ZA HODNÉ POZORNOSTI.

Svět zpravidla neumí nic jiného, než škodit, vnímáme to jako normální stav. Dobře víme, že svět se OD POČÁTKU stavěl proti Bohu, a evangelia jsou toho plná. Není nic divného na tom, že někteří ze světa neunesou tíhu zatím stále trvajícího svědectví o Bohu, o Stvoření, o spasení v Pánu Ježíši Kristu. Ježíš sám nám dal krásný příklad, jak se k podobným výpadům postavit, když v té nejtěžší chvíli řekl: „Otče, odpusť jim, neboť nevědí, co činí.“

Možná (neslibuji) se na nějakou dobu odmlčím. Ale ne proto, aby kreacionista měl pocit, že dosáhl svého, spíše jim nechci dělat reklamu. Nechejme je chvíli podusit ve vlastní šťávě, pak uvidíme.

Autor: Karel Tejkal | neděle 13.1.2019 0:05 | karma článku: 18.31 | přečteno: 664x

Další články blogera

Karel Tejkal

Hledáme špatné vědce

Tedy... ne já, ale kreacionisté. Jsou patrně přesvědčeni, že Česká republika oplývá množstvím vědecky vzdělaných jedinců se sklonem k náboženskému sektářství.

8.1.2019 v 19:42 | Karma článku: 16.06 | Přečteno: 729 | Diskuse

Karel Tejkal

Jak se nestát kreacionistou

Kreacionistická propaganda je velmi agresivní. Kreacionisté se ohání vědou, ale ve skutečnosti jsou sektářským hnutím založeným na podvodech, nepravdách a manipulacích. Jak se váhající laik může kreacionistické propagandě ubránit?

28.12.2018 v 22:44 | Karma článku: 16.84 | Přečteno: 534 | Diskuse

Karel Tejkal

Morálka a evoluce

Nadpis jsem si vypůjčil z nedávno uveřejněného článku na webu kreacionismus.cz. Slíbil jsem, že ve svých komentářích se pokusím být natolik věcný, aby byly přijatelné i pro osoby mně světonázorově vzdálené.

23.12.2018 v 10:18 | Karma článku: 12.77 | Přečteno: 432 | Diskuse

Další články z rubriky Věda

Libor Čermák

Co když je na islámském symbolu znázorněné UFO?

Souvislostí mezi UFO a našim Měsícem je celá řada. Mluví se o záhadných světlech na Měsíci i o setkání astronautů s UFO. Pojďme se na tyto všechny záhady podívat trošku podrobněji. A závěr bude trošku archeoastronautický.

20.1.2019 v 5:13 | Karma článku: 7.73 | Přečteno: 104 |

Jan Mestan

Re: Zeptali jsme se vědců (LIDOVKY.cz)

Na webu 'Lidovek' se lze v rubrice 'Zeptali jsme se vědců' mj. dočíst o tom, jak že se má chovat Země. Odpovídali pan Trubač a Goliáš, zaměstnanci Univerzity Karlovy - Přírodovědecké fakulty. Zkusím trochu reagovat.

19.1.2019 v 19:28 | Karma článku: 7.69 | Přečteno: 270 | Diskuse

Alexandra Bolková

Historie leváctví

Sinistralita je i v dnešní době velmi diskutovaným tématem, které v sobě skrývá mnoho nevyřešených otázek. Stále není úplně jasné, jak a proč leváctví vzniklo, avšak již od nepaměti se touto otázkou zabývá velké množství lidí.

19.1.2019 v 9:48 | Karma článku: 13.65 | Přečteno: 317 | Diskuse

Dana Tenzler

Mléčná dráha a její sourozenci

Sourozenci mají někdy hodně komplikované vztahy. Platí to i pro vesmírné rodiny. V našem bezprostředním vesmírném okolí se v minulosti událo nejedno kosmické drama. (délka blogu 8 min.)

17.1.2019 v 8:00 | Karma článku: 24.03 | Přečteno: 414 | Diskuse

Jan Švadlenka

Regulovaná buněčná smrt II. - Apoptóza

Další část série článků týkajících se regulované buněčné smrti je věnována apoptóze, komplexnímu ději sloužícímu k odstraňování nepotřebných či nebezpečných buněk a recyklaci jejich materiálu.

15.1.2019 v 15:20 | Karma článku: 11.30 | Přečteno: 231 | Diskuse
Počet článků 33 Celková karma 15.74 Průměrná čtenost 695

Jsem agnostik. Nejsem militantní ateista. Možná přichází doba, kdy budou muset spojit síly rozumní lidé bez ohledu na konfesi. K takovému spojenectví se hlásím. Pilířem občanské společnosti musí zůstat sekularismus, na poli náboženství ať převládá široce pojatý ekumenismus. Současně však soudím, že agresivní propaganda některých náboženských vykladačů představuje pro společnost rozumných lidí reálné nebezpečí. Ve svém blogu se chci věnovat především problematice kreacionismu mladé Země.

Najdete na iDNES.cz